PREKYBOS IR BRŪKŠNINIO KODAVIMO SISTEMOS

Dažjuostės etikečių spausdintuvams

Grid List

Dažjuostės (angl. Thermal transfer ribbon. Kiti naudojami pavadinimai – karboninės juostos, ribonai, dažančiosios ar dažomosios juostos, kalkės, termotransferinės juostosir kt.) naudojamos spausdinant etikečių spausdintuvais terminio pernešimo būdu (ThermalTransfer, TT). Reikalingos spausdinant ant matinio Vellum, pusiau blizgaus ar blizgaus popieriaus, kartono, įvairių plastikų etikečių ruošinių ir tekstilinių juostų (nailono, poliesterio-satino, satino). Standartinė dažjuosčių spalva yra juoda, bet yra ir nedidelis spalvotų dažjuosčių pasirinkimas. Kai kurie gamintojai naudoja spalvinį ženklinimą dažjuostės tipui atskirti.

WAX (Vaško dažo) dažjuostės – Vaško dažjuostės skirtos spausdinti ant matinio (Vellum) ir pusiau blizgaus (Coated MC) popieriaus. Spausdinant naudojama žemesnė temperatūra (tausojami spausdintuvo resursai ir energija).

WAX/RESIN (Vaško/Dervos dažo) dažjuostės. Vaško/dervos dažjuostės yra šiek tiek brangesnės už vaško dažjuostes, bet atspaudas yra atsparesnis mechaniniam trynimui ir cheminių medžiagų poveikiui. WAX/RESIN dažjuostės skirtos spausdinti ant pusiau blizgaus, blizgaus, dažyto ar lakuoto popieriaus, kai kurių matinio paviršiaus sintetinių medžiagų (plastikų).

RESIN (Dervos dažo) dažjuostės. Atspaudas yra atsparus temperatūros kitimams, mechaniniam trynimui, cheminių medžiagų poveikiui, atmosferos veiksniams. Skirtos spausdinti ant matinių ir blizgių sintetinių etikečių ruošinių – polipropileno (PP), polietileno (PE), poliesterių (PET), PVC, HDPE ir kt. Speciali RESIN juostelių rūšis yra skirta spausdinti ant tekstilinių juostų (nailono, nailono-satino, satino).

—————-

Mažiems staliniams terminio pernešimo etikečių spausdintuvams tinka dažjuostės iki 100 m ilgio su maža 12,7 mm (0,5″) diametro šerdimi (su įpjovomis).

Standartiniams staliniams terminio pernešimo  etikečių spausdintuvams tinka dažjuostės iki 300 m ilgio su 25,4 mm (1″) diametro šerdimi (standartinis diametras). 

Pramoniniams terminio pernešimo etikečių spausdintuvams tinka 300m, 450m, 600 m ir ilgesnės dažjuostės su 25,4 mm diametro šerdimi (standartinis diametras).