PREKYBOS IR BRŪKŠNINIO KODAVIMO SISTEMOS

ETIKEČIŲ SPAUSDINTUVAI

Etikečių spausdintuvai

Didelio našumo ir raiškos lipdukų spausdintuvai iš patikimiausių gamintojų  (TSC, TOSHIBA, Wincode). Tai specialios paskirties lipdukų spausdintuvai skirti spausdinti etiketėms ar brūkšniniams kodams ant lipnių etikečių ar kortelių. Dauguma etikečių spausdintuvų veikia prijungti prie kompiuterio arba autonomiškai.

Terminio spausdinimo technologija

Rinkoje egzistuoja du tipai lipdukų spausdintuvų. Tiesioginio terminio spausdinimo ir terminio pernešimo.

Tiesioginio terminio tipo spausdintuvai etiketėms spausdinti naudoja specialų šilumai jautrų popierių. Tokie lipdukai dažniausiai naudojami trumpalaikiam prekių ženklinimui nes etiketės yra gana jautrios karščiui ar tiesioginiams saulės spinduliams.

Terminio pernešimo spausdintuvas naudoja dažjuostę (karboninę juostą). Ant dažjuostės esantys dažai terminio pernešimo būdu yra atspaudžiami ant etikečių. Tokiu būdu atspausdinti lipdukai yra daug patvaresni ir ilgaamžiškesni. Terminio pernešimo būdas taip pat leidžia spausdinti skirtingomis spalvomis ir ant daug įvairesnių medžiagų.

Etikečių spausdinimo greitis

Spausdintuvo spausdinimo greitis matuojamas mm / s. Vidutinis 203 dpi raiškos spausdintuvas gali spausdinti iki 304,8 mm/s sparta.

Etikečių spausdintuvų rūšys

Pramoniniai  lipdukų spausdintuvai skirti spausdinti dideliems lipnių etikečių kiekiams tokiose vietose kaip gamyklos, sandėliai ar prekių paskirstymo centrai.

Staliniai yra skirti mažo ir vidutinio lipdukų kiekio spausdinimui. Šio tipo spausdintuvai yra tylūs, nedidelių gabaritų, nebrangūs ir užtikrina pakankamą etikečių spausdinimo greitį ir kokybę

Autonominis tai įrenginys, kuris naudodamas savo operacinę sistemą gali dirbti be kompiuterio pagalbos, taip pat gali naudoti duomenis iš svarstyklių ir kitų prijungiamų įrenginių.