PREKYBOS IR BRŪKŠNINIO KODAVIMO SISTEMOS

ETIKEČIŲ SPAUSDINTUVAI

Etikečių spausdintuvai

Didelio našumo pasirenkamos raiškos etikečių spausdintuvai iš patikimų gamintojų  (Zebra, TSC, TOSHIBA, Wincode). Šie specialios paskirties spausdintuvai yra skirti spausdinti etiketėms ant įvairių medžiagų, lipnių ar nelipnių etikečių ruošinių (popieriaus, plastiko) ar tekstilinės juostos. Etiketėse gali būti bet kokia informacija – tekstiniai aprašymai, lentelės, logotipai, brūkšniniai kodai ir kt.

Spausdinimo technologija

Etikečių spausdintuvai gali būti spausdinantys tik Terminiu (Direct Thermal) būdu arba galintys spausdinti ir Terminiu, ir Terminio pernešimo būdu (angl. Direct Thermal / Thermal Transfer, sutr. DT/TT).

Tiesioginio terminio (angl. Direct Thermal, sutrumpinimas – DT) spausdinimo technologija naudoja specialų šilumai jautrų popierių (Thermal paper), todėl nereikalingos dažjuostės (Thermal ribbon). Terminis popierius yra gana jautrus karščiui, drėgmei ir tiesioginiams saulės spinduliams, todėl pvz. ant paprasto terminio popieriaus spausdinamos tik trumpalaikio naudojimo prekių ženklinimo etiketės. Norint prailginti tokių etikečių naudojimo laiką naudojamas specialia danga dengtas terminis popierius (Thermal Top) ir/ar ruošiniai lakuojami specialiu laku.

Terminio pernešimo (angl. Thermal Transfer, sutrumpinimas – TT) spausdinimo technologijoje naudojamos dažjuostės. Spausdinimo metu kaitinamas ant dažjuostės esantis dažas išsilydo ir prilimpa prie ruošinio paviršiaus. Terminio pernešimo būdu galima spausdinti ant įvairių medžiagų – popieriaus, plastiko ar tekstilės, o atspausdinti lipdukai yra daug patvaresni ir ilgaamžiškesni. Be to Terminio pernešimo technologija leidžia spausdinti ne tik juodai, bet ir naudoti spalvotas dažjuostes.

Spausdinimo raiška (Resolution)

203 dpi arba 8 taškų/mm raiška yra pakankama daugumai pritaikymų. Tai standartinė etikečių spausdintuvų raiška. Bet kurioje prekybos vietoje surasite gal 70 procentų šia raiška atspausdintų etikečių.

300 dpi arba 12 taškų/mm raiška reikalinga kai reikia spausdinti smulkesniu šriftu, ant etiketės spausdinami smulkesni logotipai ar reikalinga geresnė etiketės išvaizda. Atspausdintas šia raiška ir mažomis raidėmis parašytas tekstas bus dailus ir įskaitomas.

600 dpi arba 24 taškų/mm raiška naudojama kai reikia ypatingos atspaudo kokybės, pvz. turi būti spausdinami smulkūs priežiūros ženklai rūbų etiketėse.

Etikečių spausdintuvų rūšys

Pramoniniai  lipdukų spausdintuvai skirti spausdinti dideliems lipnių etikečių kiekiams tokiose vietose kaip gamyklos, sandėliai ar prekių paskirstymo centrai.

Staliniai yra skirti mažo ir vidutinio lipdukų kiekio spausdinimui. Šio tipo spausdintuvai yra tylūs, nedidelių gabaritų, nebrangūs ir užtikrina pakankamą etikečių spausdinimo greitį ir kokybę

Autonominis tai įrenginys, kuris naudodamas savo operacinę sistemą gali dirbti be kompiuterio pagalbos, taip pat gali realiu laiku naudoti duomenis iš svarstyklių ir kitų prijungiamų įrenginių.