PREKYBOS IR BRŪKŠNINIO KODAVIMO SISTEMOS

ETIKEČIŲ SPAUSDINTUVAI

Etikečių spausdintuvai

Įvairaus našumo ir spausdinimo raiškos etikečių spausdintuvai iš patikimų gamintojų  (TSC, Toshiba, Wincode, Citizen, Zebra). Skirti spausdinti etiketėms ant lipnių ir nelipnių įvairių medžiagų etikečių ruošinių (popieriaus, kartono, plastiko, tekstilės) .

Etikečių spausdintuvų klasifikacija

STALINIAI (Desktop) etikečių spausdintuvai dažniausiai skirti mažo ar vidutinio etikečių kiekio spausdinimui, nors kai kuriuos iš jų pagal konstrukciją ir savybes galima laikyti pusiau pramoniniais. Šio tipo spausdintuvai yra tylūs, nedidelių išmatavimų, nebrangūs ir užtikrina pakankamą etikečių spausdinimo greitį ir kokybę. Tokių spausdintuvų korpusas dažniausiai yra plastmasinis, o konstrukcija nėra numatyta ypač intensyviam naudojimui.

PRAMONINIAI (Industrial)  lipdukų spausdintuvai skirti spausdinti dideliems  etikečių kiekiams. Tokie spausdintuvai dažniausiai naudojami gamyklose, sandėluose, logistikos įmonėse ir kt.

Autonominis tai įrenginys, kuris naudodamas savo operacinę sistemą gali dirbti be kompiuterio pagalbos, taip pat gali realiu laiku naudoti duomenis iš svarstyklių ir kitų prijungiamų įrenginių.

Spausdinimo būdas

TERMINIAI (Direct Thermal, DT) spausdintuvai gali spausdinti tik ant terminio, specialaus šilumai jautraus popieriaus (Thermal Eco, Thermal Top) etikečių ruošinių). Juose nenumatyta vieta dažjuostei ir vidinė programa nepalaiko spausdinimo su dažjuoste. Spausdinimo metu reikalingose vietose pakaitintas terminis popierius pajuoduoja ir taip gaunamas atspaudas.

TERMINIO PERNEŠIMO (Thermal Transfer, TT)  spausdintuvai gali spausdiinti tiek Terminiu (Direct Thermal, DT) būdu ant terminio, šilumai jautraus popieriaus (žr. aukščiau), tiek Terminio pernešimo (Thermal Transfer, TT) būdu ant įvairiausių medžiagų, naudojant dažjuostes (Thermal Ribbons). Spausdinimo metu reikalingose vietose pakaitintas dažas, esantis ant su etikete besiliečiančio dažjuostės paviršiaus, išsilydo ir prilimpa prie ruošinio paviršiaus. Terminio pernešimo būdu galima spausdinti ant įvairių medžiagų – paprasto popieriaus, kartono, plastikų ar tekstilės. Priklausomai nuo medžiagos pasirenkama ir dažjuostės rūšis. Spausdinant su dažjuoste atspaudas yra daug patvaresnis ir ilgaamžiškesnis. Standartinė dažjuosčių spalva yra juoda, bet yra galimybė rinktis ir iš kelto dažjuosčių spalvų.

Spausdinimo raiška (Resolution)

203 dpi arba 8 taškų/mm raiška yra pakankama daugumai pritaikymų. Tai standartinė etikečių spausdintuvų raiška. Bet kurioje prekybos vietoje surasite gal 70 procentų šia raiška atspausdintų etikečių.

300 dpi arba 12 taškų/mm raiška reikalinga kai reikia spausdinti smulkesniu šriftu, ant etiketės spausdinami smulkesni logotipai ar reikalinga geresnė etiketės išvaizda. Atspausdintas šia raiška ir mažomis raidėmis parašytas tekstas bus dailus ir įskaitomas.

600 dpi arba 24 taškų/mm raiška naudojama kai reikia ypatingos atspaudo kokybės, pvz. turi būti spausdinami smulkios raidės, brėžiniai ar smulkūs priežiūros ženklai rūbų etiketėse.